Wubbo Ockels overleden
- Nieuws
- Wubbo Ockels overleden
De eerste Nederlandse astronaut en wetenschapper Wubbo Ockels is overleden. Hij werd 68 jaar oud.
Wubbo Ockels heeft zijn lange strijd tegen nierkanker niet gewonnen. Hij overleed op 68 jarige leeftijd, zo vertelde Biem Buijs zojuist in het NOS Op 3 bulletin van 12:30 bij Giel. Ockels bracht in 1985 zeven dagen door in de ruimte in de Challenger Space Shuttle en zette zich na zijn carrière als astronaut in voor de wetenschap.
Gesprekken met Wubbo Ockels
Zo was hij lange tijd betrokken bij de Solar Challenge en de ontwikkeling van de Nederlandse deelnemer aan die rit, de Nuna. Giel en Coen en Sander spraken hem enkele malen op 3FM en op de website van de NOS Op 3 vind je een overzicht van zijn leven:
>> Beluister hier de gesprekken met Wubbo op 3FM
Giel sprak met HP over Wubbo
Hans-Peter van Velthoven, de 3FM huisfotograaf, gaat sinds jaar en dag al mee met de Solar Challenge en kende Wubbo van hun reizen, waarbij de voormalige astronaut zich als inspirator en mentor van de groep opwierp. HP vertelde er bij Giel over en over hoe Wubbo bij de opkomende zon danste op 'Uprising' van Muse:
TV Show met Wubbo Ockels
In maart van dit jaar was er een uitzending van de TV Show met Ivo Niehe, waarin Ockels vertelde over zijn strijd tegen zijn ziekte en zijn levenslust en wil om door te leven.
Gerelateerd

3FM nieuws
Muzikale recap: ROSALÍA komt naar Nederland, Miley Cyrus hint op verrassing en meer
3FM nieuws
Eerste 39 namen DTRH 2026: Florence + the Machine, The xx, Son Mieux en veel meer
3FM nieuws
Zo haalt de Prinses Margrietschool in Spankeren geld op voor 3FM Serious Request. Gastlessen Afl 2
3FM nieuws
Nederland doet definitief niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026